sprawdzić całkowity: 0,00 zł
Kontakt


E-mail:
 contact@auto24parts.com

Tel:
  +48 501 409 435
  +32 201 72 96

Adres:
    ul.Mikusińskiego 33
     40-146 Katowice
   pon- pt  9:00 - 17:00

Waluty
 

Części samochodowe używane | UPS POLSKA
Tanie części samochodowe Katowice | PayPal

 

części używane: opel,volkswagen, audi,peugeot - DotPay

google +

Gwarancja

Tanie części używane

Sterownik Opel, Volkswagen, Alfa Romeo, Peugeot, Audi

Części używane - na sprzedawane części używane udzielamy 14 dniowego okresu gwarancji rozruchowej na sprawdzenie stanu technicznego części.

Części nowe - na sprzedawane części nowe udzielamy 1 roku gwarancji.

 

-

Gwarancja i serwis

 

Część produktów nowych sprzedawanych w naszym sklepie posiada gwarancję producenta. W przypadku wykrycia wady w części objętej gwarancją skontaktuj się z nami.

Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) i oryginalnego opakowania aż do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.

 

Reklamacje

 

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami przez email lub telefonicznie

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie,w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail lub telefonicznie. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

Zwrot produktów

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą.

Zwracany produkt nowy nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

Zwracana część zakupiona jako używana nie może nosić śladów ingerencji w jego wnętrze, nie może mieć usuniętych lub uszkodzonych plomb (naklejek) zabezpieczających jego otwarcie. Uszkodzenie plomby eliminuje możliwośc zwrotu lub reklamacji części używanej.

W przypadku zwrotu części elektronicznej lub elektrycznej z zerwanymi plombami gwarancyjnymi z kostki,  kupujący ponosi koszt ponownego sprawdzenia towaru w wysokości 40 euro.  (zerwanie plomby gwarancyjnej z kostki oznacza użycie towaru)

 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością oraz fakturą lub paragonem zakupu.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy.
  3. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
  4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

 

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

 

Warunki gwarancji i reklamacji na części.

1) Reklamacje na uszkodzone części można zgłaszać przed upływem okresu jakim objęte są gwarancją.

2) Firma auto24parts.com na rozpatrzenie reklamacji ma 14 dni roboczych od dnia otrzymania zwrotu towaru do siedziby firmy.

3) Gwarancje są rozpatrywane wyłącznie na części które nie były przez klienta otwierane, rozbierane, naprawiane, w kórych nie było żądnej ingerencji na obudowie i wnętrzu części

3) Reklamacje na części rozpatrywane są wyłącznie w przypadku odesłania części do siedziby firmy auto24parts.com

4) Opcja wysłania uszkodzonej części do firmy auto24parts.com musi być wcześniej uzgodniona pomiędzy klientem a sprzedawcą.

a) Klient odsyła część we własnym zakresie zamawiając firmę transportową, wcześniej uzyskując od sprzedawcy akceptację odnośnie kosztów transportu lub przesyłki.

b) W przypadku nie zaakceptowania kosztów przesyłki reklamowanej części, sklep zobowiązuje się do odebrania uszkodzonej częsci od klienta we własnym zakresie wysyłając po odbiór uszkodzonej części swoją firmę transportową.

c) sklep zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu poniesionych przez klienta kosztów transportu, jeśli takie nie były wcześniej z nią uzgodnione, a klient odesłał część bez porozumienia ze sprzedawcą.

d) sklep zastrzega sobie prawo do odmowy zwrotu poniesionych przez klienta kosztów transportu, jeśli reklamacja nie zostanie uwzględniona.

5) W przypadku pozytywnego rozpatrznie reklamacji klient otrzymuje w takiej kolejności.

a) otrzymuje drugą częśc o tej samej specyfikacji wysłaną na koszt sprzedawcy.

b) w przypadku braku w sklepie i braku możliwości wysłania drugiej części, klient otrzymuje zwrot poniesionych kosztów w wysokości ceny towaru i kosztów transportu.

-

Klient traci prawo do reklamacji i gwarancji

1. W przypadku próby otwarcia części lub uszkodzenia jej obudowy.

2. W przypadku otwarcia części i jej obudowy.

3. W przypadku własnej próby naprawy części.

4. W przypadku naprawy otrzymanej od sprzedacy uszkodzonej części, bez wcześniejszego uzgodnienia ze sprzedawcą takiego sposobu załatwienia reklamacji, klient traci prawo do zwrotu poniesionych kosztów.

5. W przypadku odebrania przesyłki i stwierdzenia uszkodzenia mechanicznego części i jej obudowy powstałej na skutek złego transportu przez firmę transportową. Takiej przesyłki nie należy odbierać od kuriera, w przeciwnym wypadku klient domaga się odszkodowania od firmy transportowej.

-

Warunki reklamacji z powodu uszkodzenia towaru powstałego w transporcie.

1) Przed odbiorem paczkę należy obejżeć z zewnątrz czy nie posiada opakowanie żadnych uszkodzeń i otworzyć w obecności kuriera dostarczającego paczkę lub w placówce firmy kurierskiej.

2) W przypadku stwierdzenia uszkodzenia mechanicznego towary wynikającego z uszkodzeń powstałych w transporcie, należy odmówić odebrania przesyłki i wypełnić specjalny druk reklamacyjny który posiada każdy kurier. Na tym druku proszę uzasadnić swoją decyzję odmowy paczki z powodu uszkodzenia opakowania lub zawartości paczki.

Interpretacja reklamacji według regulaminu firm transportowych

- wyłącznie nie odebranie paczki i sporządzenie protokołu szkody powstałej na skutek transportu na druku firmy transportowej zaobwiązuje sklep auto24parts do zajęcia stanowiska i uwzględnienia tej reklamacji, w skutkach czego klient otrzyma od firmy auto24parts drugą część lub zwrot poniesionych kosztów. A roszczenie należnego odszkodowania od firmy transportowej spoczywa na firmie zlecającej transport.

- przyjęcie paczki przez klienta zamawiającego część i odebranie uszkodzonej przesyłki wynikłej na skutek transportu, pozbawia prawa do złożenia reklamacji w firmie transportowej przez sklep internetowy, a to skutkuje zwolnieniem sprzedawcy z obowiązku uwzględnienia raklamacji złożonej przez klienta w sklepie auto24parts Wówczas reklamację na uszkodzony towar składa klient w firmie transportowej i od której domaga się odszkodowania z tytułu ubezpieczenia towaru przez firmę zlecającą transport.

w górę
Sklep jest w trybie przeglądania
Zobacz pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl